Gminny Ośrodek Kultury w Niechanowie

Działalność kulturalna w rozumieniu Ustawy z dnia 25 października 1991r. polega na tworzeniu, upowszechnianiu i rozwoju kultury. Gminny Ośrodek Kultury w Niechanowie działa od 1980 roku i organizuje czas wolny mieszkańcom gminy. Od 2002 roku placówką kieruje Teresa Jastrzębska proponując zajęcia skierowane do osób w każdym wieku.

Dzieci rozwijają swoje zdolności muzyczne, taneczne i teatralne, młodzież natomiast może bawić się na dyskotekach, rozwijać swoje zainteresowania podczas zajęć kółek hobbystycznych, uczestniczyć w zajęciach aerobicu czy zumby. Dla dorosłych GOK wyszedł z propozycją zabaw tanecznych m.in. przy przebojach z ich młodości, również mogą realizować się muzycznie. Przy ośrodku działa także pracownia hafciarska „Supełek”, czego efektem są wernisaże w plenerze i w sali widowiskowej instytucji.

Głównym celem GOK jest dotarcie z programem kulturalnym do jak największej liczby osób, zainteresowanie ich swoją działalnością, by dawać mieszkańcom gminy szansę ciągłego uczenia się i poszerzania horyzontów, zaktywizować i w ciekawy sposób zorganizować im czas wolny. GOK proponuje uczestnictwo w częstych imprezach masowych, wynajmuje salę widowiskową na uroczystości okolicznościowe, kursy tańca, zajęcia z języków obcych. Co roku ośrodek zaprasza dzieci na półkolonie w okresie ferii zimowych i wakacji letnich, w czasie których uczestnicy mogą aktywnie spędzić dni wolne od zajęć w szkole.

Wszystkich zainteresowanych ofertą kulturalną Gminnego Ośrodka Kultury w Niechanowie serdecznie zapraszamy do bliższego zapoznania się z naszymi propozycjami w godzinach otwarcia ośrodka.