W Gminnym Ośrodku Kultury w Niechanowie dla WOŚP uzbierano 9 152,09zł.

Na imprezę przybył Poseł na Sejm RP  p. Tadeusz Tomaszewski z małżonką, dyrektor SP w Niechanowie p. Elżbieta Rzepecka – Roszak, Dyrektor Przedszkola „Kajtek” p. Daria Bartz, dyrektor Szkoły Tańca i Baletu p. Klaudia Strzelczyk, radna gminy p.  Marzanna Trzaskawka, nauczyciele, opiekunowie samorządów uczniowskich, młodzież i dzieci oraz rodzice i dziadkowie, a także sponsorzy tegorocznego finału.

Odbyła się licytacja przekazanych na rzecz orkiestry owoców, koszulek i plakatów orkiestrowych,  tortów, kalendarza, miodu z prywatnej pasieki, wagi łazienkowej, żelazka parowego, czajnika elektrycznego, 2 voucherów na pizzę, zegarka, zestawu długopisu, atlasu, bidonu czapki i smyczy, dwóch talonów o wartości 250zł na usługi koparki, poduszek oraz wielu innych gadżetów.

Organizator serdecznie dziękuje wszystkim sponsorom, panom: Tadeuszowi Tomaszewskiemu, Radnemu Powiatu Zbigniewowi Bręklewiczowi, Firmie Handlowo – Usługowej Fabiszak, Piekarni Cukierni „KAJMAK” Tomaszowi Kasprowiczowi,  Przedsiębiorstwu  Handlowo – Usługowo – Produkcyjnemu „MANGO”  Zenonowi Chmielewskiemu, Cukierni JAŚ – MIN  Agnieszce  i Rafałowi Przybylskim, Klubowi Sportowemu Pelikan, Prywatnej Pasiece  Marianowi Woźniakowi, Pizzerii Mamma Mia Łukaszowi Wojciechowskiemu, p. Piotrowi Skoremu, Firmie Prestige Garden, Pracowni Hafciarskiej „Supełek”, a także strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Niechanowie.

W poszczególnych placówkach uzbierano następujące kwoty:
w Szkole Podstawowej w  Jarząbkowie  kwotę  871,24zł,
Gminny Ośrodek Kultury,
Urząd Gminy przekazał na rzecz Orkiestry 1 153,45zł,
z licytacji przeprowadzonej w GOK  na rzecz orkiestrowego grania uzbierano 7 127,40zł.

Tegoroczną  imprezę rozpoczęła grupa przedszkolaków pod opieką p.     Małgorzaty Nowaczyk. Następnie zaprezentowali się uczniowie Szkoły Tańca i Baletu Le Pas w Gnieźnie pod kierunkiem p. Klaudii Strzelczyk, po czym wystąpiła grupa taneczna  klas od I do III SP w Niechanowie pod opieką p. Ewy Kaczmarek. Kolejnym punktem programu artystycznego był występ starszej grupy pod kierunkiem p. Anny Stefańskiej. Na zakończenie programu artystycznego wystąpiła Kapela Odjazdowa z Witkowa pod opieką p. Michała Bocheńskiego.

Blok artystyczny przeplatany był licytacją, którą poprowadził tradycyjnie od kilku  już lat Poseł na Sejm RP p. Tadeusz Tomaszewski.  Na zakończenie orkiestrowego  grania w niechanowskiej gminie komisyjnie podliczono pieniądze, które trafiły do Sztabu WOŚP, który mieści się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Gnieźnie.

Podsumowując tegoroczne spotkanie pragnę serdecznie podziękować mieszkańcom Niechanowa i okolic za uczestnictwo i wielką hojność podczas 28. Finału WOŚP w Gminnym Ośrodku Kultury w Niechanowie. Szczere wyrazy podziękowania kieruję do wolontariuszy, również do ich opiekunów-koordynatorów, którzy prowadzili zbiórkę pieniędzy.

Gorące podziękowania należą się wszystkim, którzy przyczynili się do orkiestrowego grania, w szczególności Panu Tadeuszowi Tomaszewskiemu za profesjonalne przeprowadzenie licytacji, dzieciom i młodzieży oraz ich opiekunom za przygotowanie programu artystycznego, a także członkom OSP w Niechanowie za dobrą współpracę.